همایش پدافند

موضوع تغییر اقلیم و آثار آن از جمله مهم‌ترین چالش‌های پیش رو در عصر حاضر است. نقش تغییرات اقلیمی در تمامی حوزه‌ها از جمله بهداشت و سلامت، کشاورزی، مدیریت منابع آب، حمل‌ونقل و غیره بیش از پیش حائز اهمیت می‌باشد. وقوع پدیده‌های حدی از جمله امواج گرمایی، خشکسالی، طوفان‌های گردوخاک از مهم‌ترین آثار تغییراقلیم در منطقه است. از اینرو ضرورت به روز رسانی اطلاعات و دانش اقلیم‌شناسی همواره محسوس می‌باشد و سازمان هواشناسی کشور با این هدف، برگزاری کنفرانس منطقه‌ای تغییراقلیم را از سال‌های پیش در دستور کار خود قرار داده است.

اولین کنفرانس منطقه‌ای تغییراقلیم در سال ۱۳۷۵ در تهران و با هدف عمومیت دادن بحث تغییراقلیم و جمع‌آوری نظرهای کارشناسی در این زمینه برگزار شد. سپس دومین دوره آن در سال ۱۳۸۳  و با طرح مسئله تغییرات آب وهوا و بررسی علل، اثرات و مقابله با این پدیده در تهران تشکیل گردید. سومین کنفرانس منطقه‌ای و اولین کنفرانس ملی تغییراقلیم به صورت مشترک و با همکاری دانشگاه اصفهان در سال ۱۳۸۶ و در شهر اصفهان پیگیری شد و اطلاعات علمی بین کارشناسان کشورهای مختلف در خصوص ابعاد تغییراقلیم و اثرات آن در دنیا به بحث و بررسی گذاشته شد. در سال ۱۳۸۹ نیز چهارمین دوره این کنفرانس منطقه‌ای در تهران با اهداف دستيابي به آخرين يافته‌هاي علمي، شناخت و آگاهي از فناوري نوين، آگاهي از اثرات متقابل اقليم و انسان در زمينه‌هاي كاربردي با موفقیت برگزار شد.
در همین راستا بر آنیم تا "پنجمین كنفرانس منطقه‌ای تغییراقلیم را در روزهای ۵ و ۶ بهمن‌ماه سال ۱۳۹۴" با هدف بحث و تبادل نظر در خصوص خشکسالی، بحران‌های زيست‌محیطی، بحران آب و پيامدهای اجتماعی و اقتصادی آن، که از مهم‌ترین پیامدهای تغییراقلیم در دهه اخیر در کشورمان می‌باشد، برگزار نماییم و از تجربیات بین‌المللی، منطقه‌ای و ملی که توسط محققین عرصه‌های مرتبط با تغییراقلیم ارائه می‌شود بهره گیریم.WWW.rccc.irimo.ir

 

استانداری خوزستان با همکاری وزارت کشور، سازمان پدافند غیرعامل کشور و وزارتخانه ‏های نفت و نیرو، سعی دارد تا با برگزاری همایش «مدیریت تأمین پایدار و امنیت انرژی با رویکرد پدافند غیرعامل» عرصه ای برای تبادل علمی و فنی جامعه دانشگاهی و متخصص کشور فراهم آورد و زمینه را برای مدیریت و پیشبرد این هدف عالی فراهم سازد.برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت زیر مراجعه نمائید.http://mes1394.ir/fa

 

پیغام خطا

  • Notice: Trying to access array offset on value of type null در tb_megamenu_sync_config()‎ (خط ۳۴۹ از ‎/home/awwcoir/domains/aww.co.ir/public_html/sites/all/modules/tb_megamenu/tb_megamenu.functions.inc).
  • Notice: Trying to access array offset on value of type null در tb_megamenu_sync_config()‎ (خط ۳۷۰ از ‎/home/awwcoir/domains/aww.co.ir/public_html/sites/all/modules/tb_megamenu/tb_megamenu.functions.inc).
  • Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser()‎ (خط ۷۰ از ‎/home/awwcoir/domains/aww.co.ir/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).